אקנה – חשוב וניתן לטפל!

טיפול פנים אקנה

אקנה – חשוב וניתן לטפל!

פצעי בגרות או בשם הרפואי "אקנה וולגריס" הנה מחלת העור השכיחה ביותר בעשור השני והשלישי לחיינו. עד 85% מאוכלוסיית המתבגרים סובלת מאקנה בדרגות שונות. האקנה מופיעה בגיל ההתבגרות ונעלמת בהדרגה מגיל 22 ואילך במנגנון לא ידוע. גברים ונשים נפגעים באותה המידה.היום הפתיחות של הגברים גדולה ויש לדעת שחוסר טיפול ירע את המחלה ומראה הפנים.האקנה פוגע בעור הפנים במיוחד, אך גם בחזה העליון, הגב העליון והזרועות.תהליך הריפוי של הנגעים עלול להסתיים בצלקות וכתמים קשים.

הפצעים בעור נובעים משלושה גורמים עיקריים:

1. פגיעה בזקיק השערה.

2. הפרשה מוגברת מבלוטות החלב.

3. שגשוג חיידקים בבסיס השערה.

הגורמים המחמירים את הבעיה:

1. גיל הסובל מחוסר איזון הורמונלי.

2. זיהום העור ע"י חיידקים .

3. מתח נפשי – דימוי עצמי ובטחון עצמי נמוכים.

4. שימוש לא נכון בתכשירים קוסמטיים.

הטיפול:

חשוב וניתן לטפל באקנה בעזרת הקוסמטיקאית ובמקרים קשים גם בעזרת רופא עור, אך יש לציין כי שום טיפול באקנה אם ע"י קוסמטיקאית ואם ע"י רופא עור, לא ישא פרי ללא שיתוף פעולה של הלקוח/ה בבית.

הטיפול הוא בעיקר בהרגעת העור, ייבוש פצעים ע"י מסכות טיפוליות וניקוז קומודונים (שחורים) וכן ע"י פילינג מבוקר. חשוב לדעת -ניקיון חיטוי והיגיינה הם החשובים ביותר. לכן חיטוט עצמי בפנים ובפצעים אסור בתכלית האיסור ויגרום להרעה במצב הפנים.

לנשים יש להשתמש באיפור על בסיס מימי או אבקתי ולגברים רצוי להשתמש במכונת גילוח ולחטא אותה באלכוהול 70%, לא להשתמש באפטרשייב, אלא במי פנים מחטאים.

בתחילה הטיפול הן אצל הקוסמטיקאית והן בבית מאוד אינטנסיביים ועם ההטבה יש לרדת במינון.

מומלץ להרבות בשתיית מים ואכילת ירקות ופירות טריים.