טיפול פנים לגבר – גבר מי שמטפל!!

טיפול פנים לגבר – גבר מי שמטפל!!

בפלח השוק של צרכני קוסמטיקה ואסתטיקה בעלי פוטנציאל גבוה, נהוג היום לשייך גברים, (צעירים ומבוגרים), עם מודעות אסתטית גבוהה, גברים העובדים בחברות הייטק, גברים שעוסקים או נושקים לתחום האסתטיקה, גברים שעובדים בסביבה דינאמית וצעירה וגברים שנשואים לנשים צעירות מהם. בין שאתה (או את שקורא מאמר זה עבור בן זוגך) שייך לאחת הקבוצות ובין שלא, העובדה שאתה מעיין במאמר זה מצביעה על התעניינות וכנראה גם רצון להבין ולטפל כראוי בעור פניך. מאמר זה יציג תוכנית ב- 5 שלבים וב – 5 דקות ביום לגבר שאוהב את הדרך של עשה זאת בעצמך, עם מעט עזרה, לפחות בהתחלה, מקוסמטיקאית מוסמכת.
שלבים מקדימים
1. שלב ההחלטה
ראשית יש לקבל החלטה! אני רוצה להראות במיטבי, או במילים אחרות, טוב לגילי. טבע בני האדם להמשך ולהתחבר ביתר קלות למי שנראה טוב ומטופח. יתרה מזאת, שאתה נראה במיטבך ביטחונך העצמי גבוה ואתה מתקשר עם סביבתך בקלילות. כדי להראות במיטבך יש בין היתר לטפל בעור הפנים. הסיבות לשיפור ושדרוג עור הפנים רבות ומגוונות: ראיון עבודה, פגישה עסקית או רומנטית, אירוע משפחתי, או החלטה הנובעת מתחושה, שהגיע הזמן לעשות זאת לאחר תקופה של הזנחה וחוסר מודעות ואתה מבין, שאומנם לא ניתן לעצור את הזמן, אך ניתן לעכב אותו ולצמצם נזקים. הטיפול בעור הפנים ישיג שני אפקטים עליהם תקבל משוב גלוי וסמוי מהסביבה: “אתה נראה צעיר יותר”, “אתה משדר טיפוח ומודעות עצמית משמע אתה שווה יותר”. הבשורה הרעה: זה לא יקרה אם לא תשקיע ולא בין לילה. הבשורה הטובה, תופתע עד כמה ניתן להצליח בהשקעה קטנה של כסף וזמן ובעיקר החלטה ומודעות עצמית.
2. שלב ההבנה
ההבדלים בין עור הגבר לעור האישה.
עובי העור: אצל גברים עובי העור יורד בקצב של 1% לשנה. לאומתן הנשים עובי העור נשאר קבוע עד להפסקת הווסת. לאחר המנופאוזה (הפסקת הווסת) – ישנה ירידה, לעתים משמעותית מאד, בעוביו של העור עם התקדמות הגיל. הפסקת הווסת מביאה איתה ירידה בייצור הורמונים המעודדים חידוש הגורמים האחראים ללחות העור והאלסטיות. לכן, החל משנות הארבעים – חמישים לחיינו, נשים עלולות להיראות בוגרות יותר מהגברים בני גילן.
לרוב, עור הפנים של הגברים הוא עבה יותר ועשיר יותר בזקיקי שיער ובלוטות חלב (בטפולות). כתוצאה מכך נערים וגברים צעירים סובלים מפצעי בגרות קשים יותר מהנשים. מאידך, העור העבה מזדקן ומתקמט לאט יותר. יש המייחסים זאת לעובדה שהגברים מתגלחים יום-יום, אך אין הוכחה מדעית לקשר בין גילוח והאטה בהזדקנות העור. גם נשים, בעלות עור עבה ושמן יותר, מזדקנות לאט יותר. לגברים שרירים מסיביים יותר ומכאן שרירי הבעה (מימיקה) פעילים יותר ולכן גברים נוטים לפתח קמטי הבעה עמוקים יותר מהנשים ובגיל צעיר יותר.
בעיות ונגעים: גברים כמו נשים סובלים מבעיות של עור שמן, פצעונים, קמטים, כתמים, עור יבש ומדולדל וכמובן אקנה. עור הפנים של הגבר כמו של האישה חשוף לנזקי השמש, לזיהומים, לרדיקלים חופשיים ולתהליכי חמצון אחרים המאיצים את תהליכי ההזדקנות וניכרים בו בעיות הנובעות מחסכים של ויטמינים, מינרלים, תזונה לקויה ונזקים הנגרמים מעישון. בעור הגבר יותר נימי דם נראים לעין וצפיפותם גדולה יותר. גם שכיחות שטפי דם גבוהה יותר בעורם.
גילוח: גברים נתקלים בבעיות הנובעות כתוצאה מגילוח בכלל ומגילוח לא נכון בפרט: חתכים, גירויים בעור, גרד, עור מדמם, שערות הנשארות תחת העור ועוד.